Neznámá rostlina
Má pravdu, a je to krásná - pnoucí - kytička. Nejlépe je jí v květináči zavěšeném u stropu a vytváří krásné, dlouhé stonky plné trumpetek. Dobře se rozmnožuje, stačí ustřihnout, dát do vody a za chvíli je jí všude plno....
Nejspíš už jste se odpovědi dopátrala jinde, ale ať to tu nevisí bez odpovědi.
Je to Aeschynanthus:
www.plantica.cz/…/
0 21.10.2011 14:10 Haworthia fasciata Rexik napsala: Jsem pro, pouze upřesňuji název - H. fasciata
Díky moc!
Ahoj,
s největší pravděpodobností jde o Cereus peruvianus. Je to otužilý kaktus, který přes léto můžeš umístit do zahrady, v zimě chce chladno okolo 3 - 10°C. V našich zeměpisných šířkách kvete většinou pouze ve velkých sklenících botanických zahrad, neboť v přírodě dorůstá až 7 m.
Jirka
Vám taky samozřejmě moc děkuju
Děkuji moc
Včera jsem se vrátila z dovolené, rostlinka je v pohodě...A z dovolené jsem si přivezla netřesky jupíí
Na jaře se začne stavět první skalka, to vám slibuju
Jsem pro, pouze upřesňuji název - H. fasciata
0 07.08.2010 14:11 ustavprochore – Re: Frodo
Spíš nějaká Haworthia (fasiciata ???). Ale bez záruky.
On i kvete? Ó to je paráda
Doufám že mi taky vykvete... A nevíš teda jak se jmenuje? Jinak moc díky
Heh, tak tenhle sukulent jsem měl taky, vždycky sem ho měl na balkóně a kvetl na podzim, když už byla celkem chladno..
Ahoj všichni
Prosím, pomozte mi zjistit celé jméno téhle rostlinky... Myslím že je to Aloe, ale nevím přesně druh. Děkuju moc
PS: vím že je ten květináč malý, ale ona přes léto děsně vyrostla, na jaře jí určitě přesadím ;)
OK, díky za vysvětlení
Když se tím pak někdo začne zabývat, tak neví, s kterýma populacema má pracovat, které jsou původní a které introdukované a u chráněných to je ještě mnohem horší, protože jde o ochranu unikátních genotipů a jejich výzkum umělým rozsazováním komplikuješ. Zrovna tato problematika se v současnosti v odborných kruzích hodně řeší. Nejproblematičtější to je asi u vodních rostlin a tam se to dá i pochopit, ale jíné bych moc nevysazoval. Biotopy jsou pro ochranu mnohem důležitější, než vysazování jedinců.
Aha, tak to hold nevysázim nikam no..ale jaktože se komplikuje ochrana?
Jako rozmnožit a rozsázet všude kolem do lesů? Pochopil sem to dobře? To se ale nedělá. Nejen že se porušuje zákon o ochraně přírody a krajiny, ale komplikuje se i případná ochrana.
Podle obrázků a podle popisu výskytu na botany.cz je to Pyrola chlorantha. Jen nevim,jak se to množí..za to už vim, že je to chráněný
. Takže to rozmnožim a vysázim všude kolem..teda doufam
Byl jsem vlese a viděl jsem zajímavou kytku, bohužel jsem u sebe neměl telefon ani foťák, tak nevim co to je. Pokusil jsem se to načrtnout. Ještě popis - květ asi jako konvalinka, listy, tvarově jako brambořík, jenže 2-3 cm průměr, bez kresby..jediné co na nich je vidět je žilnatina.barva listů asi jako barva březového listu. Barva květu - něco mezi světle zelenou a bílou, výška s květem mezi 10-15 cm, výška bez květu do 5 cm. Jednu maličkou nekvetoucí odnož jsem si vydloubnul tak, abych to nezničil. Doufam že to neni chráněný. Rostlo to v lese. Nevíte co by to mohlo být?
Bohužel, to není v mých silách...=/
To, že si z toho nebyl moudrej, se ani nedivím. To je holt daň za kultivary. Ani se ani nemusej dát odlišit. Můžeš mít třeba deset různých kultivarů, ale budou naprosto stejný. Naproti tomu můžeš mít deset různě vypadajících rostlin a bude to jeden druh.
tam jsem koukal, ale moc moudrej sem z toho taky nebyl..Hele nechceš tu a tam přispět tady do atlasu? Stejně nám tady furt řikáš co je co co máme dělat
0 31.05.2010 20:46 Johan [5] Kultivary netřesků těžko někdo pozná. Není se čeho chytnout. Pokud chceš aspoň tušit, tak v poslední době bylo uploudnuto hodně fotek např. sem:
www.biolib.cz/…/
8
6
7
5
4
3
2
1
0 19.05.2010 20:25 sanbi rostlinka nad pupalkou bude nejspíše řebříček, žlutě kvete- Achillea tomentosa
Rozchodník vždyzelený.
Doporučoval bych v altase přesunout pár fotek. Např. u Crocus chrysanthus je fotka Crocus flavus, Corydalis dyphyla je spíš C. solida, u Viola canina je fotka Viola odorata...
Určitě jde o fíkus - Ficus benjamina - nějaká drobnolistá odrůda.
Určitě se jedná o nějaký rozrazil (Veronica, Pseudolysimachion), možná onen Veronica spicata (může to být V. spicata nana ´Blauteppich´, ale taky jakýkoliv jiný...přesně by to věděl nějaký zarytý skalničkář podle lepší fotky)
Jedná se o povíjnici batátovou - Ipomea batatas, neboli také "sladké brambory" - hlízy jsou jedlé jako zelenina. Dají se občas koupit i u nás ve velkých řetězcích! Jinak je to velmi dekorativní rostlina, obzvláště její červenolisté a laločnatě-listé formy (jako je na snímku). U nás se pěstují se jako letničky. Více najdete na googlu, doporučuji hledat pod latinským názvem.
0 20.12.2009 15:34 Michal1987 – Re: Johan
a ešte "drobnolistý". Dá sa z neho urobiť pekný akože "bonsaj".
Typl bych Ficus benjamina.
no já ho viděl tehdy na louce a byl tak do 15 cm, tak sem si ho vzal na skalku a měl sem ho snad přes 30 cm a pořádný ty větvičky..na louce měli průměr s lískama snad 3 cm a u mě 5 cm kvetl už dvakrát a mam ho od května a já skalku nezalevam..jen když přesazuju tak to zaleju..ale kdybych tam chtěl mít kytky, tak udělam záhon s kytkama a ne skalku..
Neznám.. Ten pryšec je ve skalce super. Když ho budeš dostatečně trápit (sucho, hodně slunce), tak bude hodně zajímavej.
Pseudolysimachin to je určitě
. Tou růžicí to nemyslím až tak doslova jako např. u pampelišky. Však se pak koukni na fotky=).
Prašec? Nevím co myslíš.
v tom případě to co já sem t sem uploadoval rozrazil rozhodně neni, protože tohle má klasickou olistěnou lodyhu i po odkvětu a má to na vejšku asi 20 cm
co ten prašec co tam mam..myslíš že to mam nechat ve skalce nebo, že to mam vyhodit (přesadit za plot)?
Aspoň vidíš, jak je variabilní=). Tihle rozrazili když odkvetou, tak mají jen přízemní růžice. Květonosné lodyhy usychají. Poznávají se od sebe květem a plodem. Zkus si pohledat na netu, které se krom toho ještě pěstují.
Přidat reakci
1 ...... [2] 3
Zpět na obsah sekce Určení rostliny • Zobrazeno 5031x