Přihlaste se a využijte web naplno SKALKY.NET »

Nápověda

 

Nápověda » FórumTiskVytisknout tuto stránku 

Základní informace: Akvaristické fórum je určeno pro všechny akvaristy, od začínajících až po pokročilé. Jednotlivé dotazy se vkládají jako témata diskuze, na které pak ostatní reagují.

Schéma diskuzního fóra

Seznam témat: Po vstupu do diskuzního fóra Vás uvítá seznam nejnovějších diskuzních témat. Jedná se o 50 témat (jejich počet je možné upravit v nastavení profilu), do kterých byly přidány nejnovější příspěvky. Na další témata se dostanete pomocí čísel na konci nebo začátku stránky. U každého tématu je zobrazen nadpis, počet příspěvků a datum a jméno autora posledního příspěvku. Témata, která mají před sebou žlutozelenou hvězdičku jsou Vaše oblíbená. Přečtená témata se zobrazují odlišnou barvou (šedivou). Pokud Vám to nefunguje, zkontrolujte si nastavení prohlížeče, zda se Vám ukládá historie internetu. Informace o přečtených tématech se totiž neukládá do profilu jako takového, ale pouze do prohlížeče. V jiném prohlížeči nebo na jiném PC se tedy témata tváří jako nepřečtená.

Seznam sekcí a podsekcí: Po vstupu do diskuzního fóra se v levém sloupci vypisují všechny sekce a podsekce diskuzního fóra. Sekce mají ikonku složky, podsekce mají modrou šipku. Z titulní stránky fóra se pak můžete dostat na seznam nejčastějších témat (tedy těch s nejvíce příspěvky), na nejnovější příspěvky (řazené podle času bez rozlišení témat), strom sekcí, nejnověji přidaná témata a další právě probíraná témata, vpravo nahoře máte odkaz "Kontatky na správce", kde se dozvíte, kdo má správu diskuzního fóra na starosti a na koho se s případnými problémy nebo stížnostmi můžete obrátit.

Vyhledávání ve fóru: Po vstupu do diskuzního fóra vidíte vlevo nahoře vyhledávací pole. To slouží k prohledání diskuzního fóra, zda se dotaz, který chcete položit, již neprobíral. Můžete si vybrat, zda má systém hledat výraz tak, jak ho napíšete celý (např. neonka červená) - pak vyhledá příspěvky, kde se nachází pouze neonka červená a nikoli jiná neonka. Nebo si zvolíte "všechna slova" - pak systém při zadání neonka červená vypíše všechny příspěvky, kde je jak slovo neonka, tak i slovo červená.

Schéma diskuzního fóra

Téma: Kliknutím na název určitého tématu se dostanete na výpis příspěvků k danému problému. U každého příspěvku je vždy jméno autora příspěvku, stručný předmět, datum a čas vložení a samozřejmě text. U registrovaných uživatelů se pod znakem ® a jejich jménem zobrazují detailní informace o jejich osobě a vedle jejich nicku je zaměřění autora. Stejně tak přihlášení uživatelé mají vedle svého jména žlutou tužku pro editaci příspěvku pět minut od odeslání příspěvku. Další ikonky názorně vysvětluje obrázek.

Přidat reakci: Pokud se nacházíte uvnitř nějakého tématu, můžete přidat svůj názor kliknutím na "Přidat reakci" a následným vyplněním formuláře. Předmět je stručné vyjádření jedním nebo dvěma slovy obsahu příspěvku. Registrovaní uživatelé nemusejí vkládat svoje jméno a antiSPAMové číslo, vše bude vloženo automaticky.

Nové téma: Chcete-li začít diskuzi na téma, které ještě nebylo probíráno, založte nové téma kliknutím na "Nové téma" ve správně zvolené sekci nebo podsekci diskuzního fóra, která se nejvíce hodí k Vašemu tématu. Předmět je stručné vyjádření jedním nebo dvěma slovy obsahu příspěvku. Před položením nového tématu po Vás systém vždy vyžaduje vyhledávání, abyste se neptali na něco, co se řešilo třeba včera. Registrovaní uživatelé mají opět výhody s automatickým vyplněním některých kolonek ve formuláři.

Karma: Cílem karmy je odlišit v diskuzním fóru kvalitní příspěvky od méně kvalitních. U každého příspěvku je vpravo palec nahoru, palec dolů a číslo. Číslo vyjadřuje aktuální karmu tohoto příspěvku. Palcem nahoru hlasujete, že se jedná o kvalitní příspěvek, palcem dolů, že příspěvek nestojí za nic. Za palec nahoru se připočítávají body jak příspěvku, tak i autorovi tohoto příspěvku, v případě palce dolů se body odečítají a opět příspěvku i autorovi. Podle karmy uživatele může hlasující přidělit jeden až tři palce (stačí kliknout na palec víckrát za sebou). Uživatel s karmou pod 100 bodů může udělit maximálně jeden palec, pod 200 bodů dva palce a nad 300 bodů až tři palce. Pak se udělá prostý součet a vyjde z toho karma příspěvku a také karma autora. Odkaz "nejkvalitnější" pak v tématu diskuzního fóru vypíše nejlépe hodnocení příspěvky k danému tématu, tedy to "nejlepší" a není nutné číst celé téma. Karma autora slouží k rozlišení uživatelů, kteří mají vynikající příspěvky, přes normální až po vyloženě "nic neříkající". Příspěvky, které byly označeny za nekvalitní a mají celkovou karmu nižší než 3, automaticky zešednou. Hlasovat pro karmu příspěvku může pouze přihlášený uživatel, záporné palce pak uživatel se statutem minimálně "Pravidelný uživatel". Body karmy získané za příspěvky se do karmy autora započítávají hned při hlasování uživatelů a nebere se ohled na to, zda byl příspěvek nebo celé téma později smazáno.

Vložit fotku: Aby byl Váš dotaz nebo Vaše reakce názornější, můžete k němu vložit fotku. Podporované jsou pouze fotografie typu JPG.

Nahlásit nevhodný příspěvek: Pokud při pročítání diskuzního fóra narazíte na příspěvek, který je nějakým způsobem nevhodný (urážlivý, spamový, nesmyslný), nahlaste ho kliknutím na červený křížek redaktorům a ti ho po posouzení odstraní. Příspěvek tedy nezmizí hned, ale až po zásahu redaktora.

Přidat do oblíbených: Chcete-li se k některém tématu vracet, můžete si ho přidat do oblíbených. Budu se poté zobrazovat ve Vašem profilu a jediným kliknutím se na téma rychle dostanete. Nebudete ho tedy muset hledat v sekcích.

Citovat: Pokud reagujete na konkrétní slova určitého uživatele, použijte tlačítko citovat a mezi [cite] a [/cite] vložte text, na který reagujete. Pro zachování přehlednosti fóra necitujte celý příspěvek.

Podobná témata: Kliknutím na "Vypsat podobná témata" se Vám zobrazí seznam všech diskuzních témat, která obsahují slova z názvu právě prohlíženého tématu. Najdete tak rychle témata, která se k aktuálnímu vztahují a mohla by Vás také zajímat.

Procenta v seznamu témat v jednotlivých sekcích: Procenta, která se zobrazují u témat v jednotlivých sekcích, označují kvalitu daného tématu. Tedy množství zajímavých a hodnotných informací. Témata, která mají nulu, zatím nebyla redaktory ohodnocena.

Připomínky a hodnocení stránek RYBICKY.NET: Toto téma slouží k názorům, připomínkám, návrhům a vůbec všemu, co se týká hlavně technického zpracování těchto stránek. Nenechte se překvapit, že ke každému příspěvku tohoto tématu se přidává identifikace Vašeho prohlížeče. Důvod je jednoduchý - některé problémy se týkají pouze konkrétní verze konkrétního prohlížeče, proto je pro nás důležité znát, jaký prohlížeč a v jaké verzi používáte. Připomínky, které již považujeme za vyřízené postupně mažeme, abychom zachovalil přehlednost tohoto tématu. Před smazáním jsou označeny za Off-topic a zešednou. Následně po třech dnech dojde v noci k jejich automatickému smazání. Tento postup jsme zavedli proto, aby každý měl dostatek času si příspěvky před jejich odstraněním přečíst. Napište nám, co máme vylepšit a my se to pokusíme udělat. Jsme tu přece pro Vás.

Soukromá témata: V diskuzním fóru může každý registrovaný uživatel založit diskuzní téma. Při jeho založení si můžete zvolit, zda bude veřejné nebo soukromé. Do veřejného má vstup povolen kdokoli, do soukromého pouze uživatelé, které si zvolíte. Mimo to můžete nastavit, kdo bude mít právo zápisu do tohoto tématu. Možnost jsou čtyři - všichni, pouze registrovaní, pouze vyjmenovaní registrovaní uživatelé (povolovací právo) nebo všichni registrovaní bez osob, které určíte (zakazovací právo). Pokud zvolíte volbu soukromé téma, tedy omezíte vstup pouze na vybrané osoby, téma bude automaticky přesunuto do sekce Pokec. V seznamu témat ho uvidí pouze zakladatel a osoby, které do něho mají přístup. Témata, do kterých nebude déle než 14 dní vložen žádný příspěvek, budou automaticky smazána. Nastavení přístupových a zápisových práv může zakladatel tématu kdykoli změnit přímo v daném tématu nahoře. Využívejte, prosím, soukromá témata pro konverzaci v omezené skupině osob, tedy například místo posílání vzkazů mezi více osobami. Diskuze v soukromých tématech nemusí mít žádnou spojitost se zaměřením webu. Jsou Vám k dispozici pro jakoukoli komunikaci o čemkoli.

Nepřečtené příspěvky: V diskuzním fóru v seznamu právě probíraných témat a na titulní stránce se zobrazují před tématy žlutý nebo šedý zvoneček, případně zelená fajfka. Žlutý zvoneček znamená, že toto téma, které jste četli, obsahuje nové příspěvky, které jste dosud nepřečetli. Šedý zvoneček znamená, že toto téma jste zatím ještě vůbec nečetli. Zelená fajfka signalizuje, že všechny příspěvky v daném tématu již máte přečtené a žádné nové se tam neobjevily. Tato vlastnost funguje pouze tehdy, když jste přihlášení a historie se zaznamenává od 12.12.2010.

© SKALKY.NET - https://skalky.net/napoveda/forum