Přihlaste se a využijte web naplno SKALKY.NET »

Prezentace - Minizahrádka

 

Prezentace » Milena » Minizahrádka » Nápověda 

Hlavní fotka


Minizahrádka
Majitel: Milena   Hornina: Opuky
Zapsáno: 4. 5. 2011   Aktualizace: 2. 2. 2013 Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 788   Počet palců: 0
Kategorie: Okrasné zahrady   Oblíbenost: 6 uživatelů
Založení: 30. 4. 1991   Rozloha: 260 m2
Délka: 0 m   Šířka: 0 m
Obec: Odry, kopec nad sídlištěm   Nadmořská výška: 450 m
Fotek a videí: 128+0   Komentářů: 74
*     *     *     *


Popis: Z celé maličké zahrádky můžu opečovávat pouze úzké záhonky podél plotu. Ostatní je ovocná a zeleninová zahrádka mého muže. Přístup k zahrádce je stezička prudkým kopcem mezi dalšími zahrádkami, nebo oklikou silnicí.

Specializace: Žádná, jsem zahrádkář omylem

Stanoviště: Jedna ze zahrádek v zahrádkářské kolonii na kopci obráceném k východu.

Poznámka: Moje maminky vždycky říkala, že je lepší pustit na zahradu kozu, než mne.

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
Výzdoba z vlastních zdrojů
Výzdoba z vlastních zdrojů
26.07.12 18:34

26.07.12 18:34

26.07.12 18:34
Extra úroda
Extra úroda
26.07.12 18:34
Kvítek ostrožky
Kvítek ostrožky
20.06.12 20:00

20.06.12 19:59
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
-
-
červenec
26.07.12 18:29
-
-
červenec
26.07.12 18:27
-
-
červenec
26.07.12 18:27
-
-
červenec
26.07.12 18:27
-
-
červenec
26.07.12 18:27
-
-
červenec
26.07.12 18:27

NahoruDeníček
2
2.2013
Náhled
Tak mě email od redakce přiměl nakouknout téměř po půl roce na svou zahrádkovou prezentaci. Je to docela hezký pohled, který jsem si ovšem v realitě už delší dobu neužila. A důvody - tady jsou :
1. Velmi časté hlídání našich dvojčat, která se na naší minizahrádce nudí a tak s nimi trávím čas na některém z hřišťátek na sídlišti. Podle toho, kde se může vyblnout i Sissi. Navíc je musím i nakrmit a tudíž i navařit.
2. Zahrádka je sice od domu jen necelý kilometr, ovšem cesta vede buďto oklikou kolem silnice nebo prudkým kopcem mezi ostatními, níže položenými zahrádkami. No a tohle nějak nechtěly příjmout mé nohy - jedno koleno si vymyslelo dosti pokročilou artrózu a s tím spojené tvoření výpotku ("voda v koleně") a také série tří injekcí za 3000 kč. A druhá noha nechtěla zůstat pozadu, tak si nechala narůst ostruhy zespodu i ze zadní strany paty. Absolvovala jsem různé rehabilitace (na nic), obstřiky ortopéd odmítl, prý to nelze kvůli blízkosti achilovy šlachy. Takže za drahý peníz sérii rázových vln (5X). Ovšem na ty jsem musela dojíždět(autobusem) do města vzdáleného asi 20 km. Vyhozené peníze!
Následovalo dohadování s ortopedem, že přece existují i jiné, dokonce pro pacienty bezplatné způsoby léčby, které jsem si sama našla na internetu. Například radioterapie či laser. Tak mi tedy, i když nepříliš nadšeně, napsal radioterapii. Opět následovalo šest cest do už zmíněného města. A tento měsíc mě čeká další série.
Takže ve volných chvílích jsem už neměla pražádnou chuť škrábat se na zahradu a ještě v tom svažitém terénu něco dělat.

No vida, jak jsem hezky okecala svoji lenost! ;-) Takže o jiných aktivitách na netu se raději nebudu ani zmiňovat. Kdybych si totiž spočítala, kolik času na tom strávím, asi bych ten kompjútr hodila oknem ven! smích


26
7.2012
Náhled
Zahrádku teď obhospodařuje skoro výlučně manžel. Já se v rámci svých možností věnuju zásobám na zimu. ano ano Ono se sice dá všechno koupit, ale léta jsem zvyklá dělat to sama, tak už nepřestanu.
Na zahrádku zaskočím většinou jenom fotit, teď jsem jen těsně stihla jedinou překrásnou lilii, která letos přežila. Miluju třapatky, mají úžasnou výdrž a na zahrádce už z dálky svítí, jako sluníčka. Letos jsem přidala i červenou, nasela jsem semínka a vysadila. Už se pomalu rozvíjejí první květy, na focení možná už zítra. A taky už kvetou první astry. Takže podzim klepe na dveře!
5
7.2012
Náhled
Zahrádku jsem už skoro týden neviděla, to vedro je nesnesitelné a já mám navíc alergii na sluníčko. Ale manžel mě pravidelně zásobuje ovocem i zeleninou, takže se to dá vydržet. ;-)
Musím se přiznat, že jsem holka ze staré školy, která nenechá nic vyhodit, takže zavařuju, nakládám, mrazím a suším všechno co se dá. Naposledy jsem sušila černý rybíz. Samotný není bůhvíco, ale dávám ho do ovesných sušenek a je to úžasná mňamka. Díky hodným sousedům mám zavařené i třešně. Samotné nám moc nejedou, takže je míchám s angreštem a letos jsem vyzkoušela i s černým rybízem. Dnes mě čeká výroba šťávy, manžel i naše holky ji milujou.
Možná je to v dnešní době pošetilost, ale kompoty během zimy rychle mizí a já mám alespoň jistotu, že nejíme žádnou chemii.
Kamarádka se mi už zase směje a říká, že zavařuju snad i šišky! smích smích
20
6.2012
Náhled
Dnes jsem měla relativně volno - nehlídala jsem vnučky ani se příliš nevenčila se Sissi. Teploměr totiž ukazoval 35 ve stínu a k tomu vysoká vzdušná vlhkost! Jednoduše klima jako v deštném pralese. rozzureny Tak jsem postahovala a poupravila fotky a taky se konečně dostala ke psaní. ;-) Doma je přece jen o 10 stupínků menší teplota.
Zahrádce tohle počasí svědčí, jahody zrají, ozobávat se dá angrešt a taky už je k mání cukrový hrášek. Na keřících rajčátek už visí spoustu zelených kouliček - už aby zčervenaly!
No a abych se nenudila vůbec, zaskočil manžel do lesa a přinesl nádherné kozáky! palec
3
6.2012
Náhled
Sucho, sucho, sucho!!!
Za vodu na zalévání zaplatíme letos majlant. rozzureny rozzureny Ta rajčátka budou notně drahá. coze
Taky přestávám mít ráda kosy - v tom suchém počasí mají málo žížal a různých červů pro mladé, tak sežerou všechno. Museli jsme přikrýt i jahody, ještě nestihnou pořádně zčervenat a kosi už je sezobou. Ze zimolezu jsme obrali skleničku plodů, zbytek stihli kosi. Ani síť nepomohla. Dokonce mi vyhrabali čerstvě zasázené surfinie z truhlíků, asi hledali žížalky. hmm hmm hmm
Dárečky od návštěvníků Nápověda
NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

mj09
14.11.15 13:48
Nádherné potlesk palec hop
siamka
18.11.13 18:44
H: přeji všem krásné vánoce hop hop hop
siamka
3.12.12 21:25
H: přeji všem krásný rok 2013 ať se všem záhradkářům a pěstitelům vše daří pivo
quendery
25.8.12 20:44
ahoj ahoj ahoj
MíNela
28.7.12 20:27
Milenko - máš překrásné kytí potlesk je to pastva pro oči. Přeju hodně dalších úspěchů a spoustu krásy na zahrádce - Andulka ahoj ahoj
Rexik
26.7.12 20:45
Děvčata, podzim ještě ne. Ale dnes svatá Anna, chladna z rána. Lilii máš úžasnou, takovou jsem ještě neviděla. Zítra, pokud nebude pršet, vyrazím také s foťákem na chatu. Už ani nevím, jak to tam vypadá. Mám od příštího týdne dovolenou, tak doufám, že si zahrádky užiji.
quendery
26.7.12 20:03
Ahóóój Milenko, už jsem tu strašně dlouho nebyla. Moc zdravím. Já se taky chystám trochu naplnit mrazáček a špajz. Zítra mi čeká oškubat rybíz :-D Třapatky máš moc hezký, já teprve letos sázím kam se dá trvalky a nějaké jsem taky dostala. Svítí opravdu jak sluníčka. Astry mi ještě nekvetou, ale už mi rozkvetla první jiřina - hmmmm..... podzim je tu co by dup. :-D Čumáčkovou Sissince ahoj
quendery
21.7.12 20:58
H: Krásné léto ! love ahoj ahoj
MíNela
20.7.12 11:23
Tak příště udělám o tři knedlíčky více a pošlu - slibuju palec a nebo mám lepší nápad - dám vědět dopředu a přijedeš, ju ???? Máme to k sobě kousek smích co je to 200kiláčků, to je coby kamenem dohodil..... a jak jinak - kytí kvetou krásně, Sissinka hlídá ratolesti, tak co si přát více, že jo....přeju krásné léto a hodně radostných chvilek - Andulka love ahoj
 

© SKALKY.NET - http://skalky.net/prezentace/142