Přihlásit se SKALKY.NET »

Naše zahrádka

Prezentace » Danča84 » Naše zahrádka » Nápověda 

Hlavní fotka



Naše zahrádka
Majitel: Danča84   Hornina: Vápence a dolomity
Zapsáno: 19. 5. 2025   Aktualizace: 4. 6. 2026 Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 77   Počet palců: 0
Kategorie: Ostatní   Oblíbenost: 0 uživatelů
Založení: 8. 4. 2025   Rozloha: 325 m2
Délka: 36 m   Šířka: 10 m
Obec: Katovice   Nadmořská výška: 412 m
Fotek a videí: 12+0   Komentářů: 15
*     *     *


Popis: ne nemám 3 arovou skalku. Dávám sem fotky průběžně celé zahrádky, tak jsem prezentaci přejmenovala. Toto jsou rozměry celého pozemku - zahrádečka je malá, ale naše!

Stanoviště: celý den na slunci

Dekorace: bílý plůtek kolem záhonů, trpaslík rocker, trpaslík mrňousek a trpaslinda feťačka (Z A T Í M)

Pozadí: plot

Popředí: trávník

Poznámka: nebo v popředí plot a na pozadí trávník?? Záleží na úhlu pohledu ;)

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
14.04.2026
HF
HF
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
01.06.2026
-
-
01.06.2026
-
-
01.06.2026
-
-
14.04.2026
HF
HF
10.03.2026
HF
HF
10.03.2026
-
-
13.08.2025
HF
HF

NahoruDeníček
3
6.2026
 zataženo, beze srážek  čerstvý nebo silný vítr 
14°C 19°C
chtěla jsem vyfotit záhon č.3 až tam pokvetou orlíčky a pivoňky. No. Orlíčky už odkvétají a pivoně pořád nic... tone hmm :-D
Vzadu za kompostem jsem před pár dny objevila čemeřici, tak jsem se těšila že jí také přesadím na skalku, ale ejhle - ona to není čemeřice ale psí víno co přilezlo od sousedů stydim Mě bylo divné kde by se tam ta čemeřice vzala... :-D
1
6.2026
 zataženo, slabý déšť  slabý nebo mírný vítr 
13°C 19°C
...no a protože nejde zvolit jako druh záznamu kombinace "údržba a zasázení", musím psát na dvakrát... Tak tedy - dodělání okrajů jezírka. Z trávníku kde byl kdysi záhon s jahodami jsem vytrhala kusy černé netkané textilie, výhoda starého materiálu je že už do toho je kde co vrostlé, a zakryla jsem tím bílé okraje vany. Plus vrbina penízková, ta nám tu roste sama od sebe tak jsem jí jen přemístila kam jí chci já ;-) v trávníku u plotu se objevil kosatec, asi nějaká myš tam dotáhla hlízu kdo ví odkaď - už je u jezírka :-D jeden starší a druhý koupený petrklíč, kontryhel koupený a další nalezený u malin, na břeh u pravého konce vany za kamenama vyskládat oblázky a kousky suti - to aby nebylo potřeba tolik hlíny tu potřebuju na záhony, zasypat a zasadit jakousi drobnolistou kytku... Výsledek posuďte sami...

A prosím, o nápad jak čím zamaskovat to bílé madlo stydim Rozbrušovačku mi přítel nepůjčí abych ho uřízla... Díky
1
6.2026
 zataženo, slabý déšť  slabý nebo mírný vítr 
13°C 19°C
náhradní volno. Odvezla jsem raubíře do školy a když už jsem byla tak blízko, nemohla jsem nezajet na zahrádku. Leje jak z konve, tak jsem se dala do úklidu chatky. Z bordelníku s úzkou cestičkou k chemickému záchodu, je docela pěkné místečko na schovaní před deštěm, i ohřát oběd a uvařit kafčo se tu půjde palec
30
5.2026
 zataženo, dešťové přeháňky  čerstvý nebo silný vítr 
13°C 25°C
v jezírku je voda! Přítel mi rozřezal rozbrušovačkou železnou tyč, kterou jsem zatloukla za vanu podél plotu a jeden kousek i do otvoru po baterii, a na tyto kolíky jsem zavěsila spadlé koše s rostlinami. Pro prustku jsem udělala ohrádku z kamenů na schodě - bývalém "sedátku" a nalila vodu. No. Hadice mi dosáhla jen do poloviny potřebné vzdálenosti, a neměla jsem po ruce jediný kýbl který by nebyl prasklý. Tak jsem na kolečko posadila plastovou vaničku - tu co měla být původně zabudovaná ve skalce coby potůček, syn jí napouštěl hadicí, já jsem to vozila k jezírku a vylévala. Strašná legrace pro jednoho souseda smích (takový Otík že Střediskové vesničky, hodný, dětsky bezprostřední, máme ho tam rádi :-) ). Ale účel světí prostředky, voda v jezírku je a to je důležité potlesk a navíc, příjemné zjištění: jezírko je v rovině hop
28
5.2026
 skoro jasno, beze srážek  bezvětří nebo vánek 
10°C 22°C
máme v jezírku kytky potlesk u včera zakopané vany jsme zalepili odtokovou a přepadovou díru (mamutem a akvarijním silikonem nalepená víčka od zavařovaček), z pletiva přidělaného k železné pásovině a vystlaného netkanou textilií (všechen materiál nalezen v kolně a chatě) udělané koše a do nich sítina a kyprej, na prustku ještě udělám ohrádku z kamenů na hlubší schod. Při zalévání (voda tam bude moct být až v sobotu po zaschnutí lepidla) se větší koš uvolnil, holt pan Newton tu gravitaci vymyslel jinak než se mi hodí stydim už jsme museli domů, tak jsem koš jen položila na dno a pokračování bude v sobotu - zítra má náš kytarista závěrečné vystoupení ZUŠ, tak na zahrádce nestihnu víc než to zalít. Pak snad bude i nějaká fotečka.
A rockerovi přibyl další fanda - lysohlávkama povzbuzená trpasličí holčička palec




Dárečky od návštěvníků Nápověda

zelenakapusta - 04.06.26 16:55    cz1khc - 16.04.26 15:07    Jarka - 31.03.26 11:37    Jarka - 31.03.26 11:37    cz1khc - 27.03.26 09:14    zelenakapusta - 14.03.26 11:24    Jarka - 28.10.25 16:59    Jarka - 28.10.25 16:59    Jarka - 28.10.25 16:59    Jarka - 07.10.25 15:17    Jarka - 07.10.25 15:14    Jarka - 07.10.25 15:14    cz1khc - 14.08.25 11:38    cz1khc - 14.08.25 11:35    

podrobný výpispočtyco mi chybí


NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

zelenakapusta
5.6.26 17:02
Podívej, nikdo ti nemůže diktovat, co dělat a jak na své zahradě s jezírkem - pokud tam teda netopíš trpaslíky smích

Klidně zkus vytvarovat to pletivo a uvidíš. Vrbina je ďábel, ta poroste ochotně kamkoli, ani se nenaděješ a vudeš ji mít kolem dokola :)
Aby to působilo dojmem, že je to tam déle než sám svět, chce to čas.
Danča84
4.6.26 18:57
Takže: 1) textilii dám zatím pryč a doleju vodu opět až nahoru 2) počkám až bílé stěny porostou řasama 3) textilii dám zpátky 4) až textilie znovu vodu vycucne, zůstane břeh zelený zařasený že nebudou ty odhalená místa tak svítit. Půjde to takto?
Nebo mám ještě pletivo co jsem dělala z něj ty koše, mohla bych ho dát místo té textilie a nechat to zarůst plazivou vrbinou, to by fungovalo a nesáklo?
Chtěla bych okraje přírodní, u rybníka nebo řeky jsou také břehy travnaté - pokud tam tedy starosta nenechá vybudovat sterilní betonový plac po kterém se nedá chodit když se na sluníčku rozpálí; kamenité jsem viděla jen v zatopeném lomu (ale to koupání je tam tedy luxxus palec ) mám takovou (ano, pitomou) představu, aby to působilo jako že tam to jezírko se skalkou (a tím bílým madlem tone ) bylo odjakživa, dřív než ta zahrádka :-O
zelenakapusta
4.6.26 18:35
No, nemusíš ji dát pryč zcela, ale jednoznačně se nesmí dotýkat vodní hladiny. Pro kamufláž okraje existuje třeba kamínková folie, ale je zbytečně drahá. Určitě nezkoušej ani kokosovou rohož, je to nasákavý materiál, vůbec by sis nepomohla. Nebo můžeš po celém obvodu naskládat kameny, aby se zakryl okraj, ale s lehkým přesahem do jezírka.
Danča84
4.6.26 17:18
Ahoj, díky. Toho jsem se bála... Fakt tu textili musím dát pryč? sad
Čistit jezírko nebudu, na ten blivajz se těším až ty stěny získají patinu. A i kdyby někdy za hodně dlouho k nutnému vyčištění došlo tak si jen kleknu na břeh, na dno v pohodě dosáhnu :-) musím říct že ani do prázdné jsem při osazování radši nelezla aby mi pod nohama nepraskla, byl tam jen mladší synek jakožto nejlehčí člen rodiny, když přidržoval spadlé koše s rákosím. Ona ta vana je akrylátová ne smaltovaná...
zelenakapusta
4.6.26 16:54
Ahoj,

v té textilce i bude "zakopaný pes". Nejspíš ti cucá vodu z jezírka. Vím, že bílá barva není pro jezírko zrovna typická, ale na to se vykašli.
Hlavně buď, prosím tě, opatrná, jestli ta někdy polezeš kvůli čištění. Už po krátké době se celá vana pokryje šíleně kluzkým slizem, takže pohyb tam bude opravdu nebezpečný!
Danča84
11.4.26 7:41
Děkuji Jarko, Tobě také přeji - dodatečně - krásné svátky! love
Jarka
31.3.26 11:38
Hezké velikonoční svátky přeje Jarka. ahoj
Danča84
14.3.26 22:35
Děkuji Kapustičko :-) i Tobě přeji, ať se vám sněženky brzy vrátí!
zelenakapusta
14.3.26 11:25
Ahoj,
blahopřeju ke sněženkám palec
U nás byly dlouhé roky před domem, ale od té doby, co obec dělala nové chodníky a předzahrádky totálně rozryla, prostě zmizely. Na podzim si je chci znovu sehnat.
Danča84
6.11.25 19:27
Děkuji. Jezírko bohužel hotové není, stíhám sotva sekat trávu a krotit plevel, ostříhala jsem odkvetlé kytky a tak, víc péče potřebují hlavně užitkové záhony, tenhle cancourek je jen pro zábavu... stydim
Za dárečky moc děkuji! love
Jarka
28.10.25 16:59
Ahoj, přišla jsem se na podívat a posílám ti pár podzimních dárečků. ahoj
Jarka
7.10.25 15:15
Už je jezírko hotové, Těšíme se na fotky a posíláme pozdrav. ahoj
cz1khc
16.8.25 8:38
Držím palec,ať se dílo podaří. palec
Danča84
14.8.25 20:27
Děkuji :-) teď přemýšlím čím zajistit vodotěsnost jezírka. Nejvíc si hraju s myšlenkou zpevnění stěn do betonu natočenými froté ručníky plus nátěr nějakou nepropustnou barvou. A na okraje při tom betonování udělat koše z pletiva na zasazení "rákosí"...
cz1khc
14.8.25 11:38
Pilná jak včelička.. (y)
Ať se dílo daří
 
© SKALKY.NET - https://skalky.net/prezentace/337-nase-zahradka