14.04.2026
HF
| Majitel: Danča84 | • Hornina: Vápence a dolomity |
| Zapsáno: 19. 5. 2025 | • Aktualizace: 4. 6. 2026 |
| Počet návštěv: 77 | • Počet palců: 0 |
| Kategorie: Ostatní | • Oblíbenost: 0 uživatelů |
| Založení: 8. 4. 2025 | • Rozloha: 325 m2 |
| Délka: 36 m | • Šířka: 10 m |
| Obec: Katovice | • Nadmořská výška: 412 m |
| Fotek a videí: 12+0 | • Komentářů: 15 |
|
| |
Popis: ne nemám 3 arovou skalku. Dávám sem fotky průběžně celé zahrádky, tak jsem prezentaci přejmenovala. Toto jsou rozměry celého pozemku - zahrádečka je malá, ale naše!
Stanoviště: celý den na slunci
Dekorace: bílý plůtek kolem záhonů, trpaslík rocker, trpaslík mrňousek a trpaslinda feťačka (Z A T Í M)
Pozadí: plot
Popředí: trávník
Poznámka: nebo v popředí plot a na pozadí trávník?? Záleží na úhlu pohledu ;)
![]() Spustit pomalu rychle | ![]() Všechny fotky (11) | ![]() Ostatní (1) | ![]() NEJ rostliny (0) |
Časová osa | Fotky z deníčku (3) | Nové fotky | |
![]() skalka a jezírko (5) | ![]() trpaslík fest (3) | ![]() záhonek č. 2 (2) |
![]() záhonek č. 3 (0) |
| 3 6.2026 | 14°C 19°C Vzadu za kompostem jsem před pár dny objevila čemeřici, tak jsem se těšila že jí také přesadím na skalku, ale ejhle - ona to není čemeřice ale psí víno co přilezlo od sousedů |
| 1 6.2026 | 13°C 19°C A prosím, o nápad jak čím zamaskovat to bílé madlo |
| 1 6.2026 | 13°C 19°C |
| 30 5.2026 | 13°C 25°C |
| 28 5.2026 | 10°C 22°C A rockerovi přibyl další fanda - lysohlávkama povzbuzená trpasličí holčička |
| zelenakapusta 5.6.26 17:02 | Podívej, nikdo ti nemůže diktovat, co dělat a jak na své zahradě s jezírkem - pokud
tam teda netopíš trpaslíky Klidně zkus vytvarovat to pletivo a uvidíš. Vrbina je ďábel, ta poroste ochotně kamkoli, ani se nenaděješ a vudeš ji mít kolem dokola Aby to působilo dojmem, že je to tam déle než sám svět, chce to čas. |
| Danča84 4.6.26 18:57 | Takže: 1) textilii dám zatím pryč a doleju vodu opět až nahoru 2) počkám až
bílé stěny porostou řasama 3) textilii dám zpátky 4) až textilie znovu vodu
vycucne, zůstane břeh zelený zařasený že nebudou ty odhalená místa tak svítit.
Půjde to takto? Nebo mám ještě pletivo co jsem dělala z něj ty koše, mohla bych ho dát místo té textilie a nechat to zarůst plazivou vrbinou, to by fungovalo a nesáklo? Chtěla bych okraje přírodní, u rybníka nebo řeky jsou také břehy travnaté - pokud tam tedy starosta nenechá vybudovat sterilní betonový plac po kterém se nedá chodit když se na sluníčku rozpálí; kamenité jsem viděla jen v zatopeném lomu (ale to koupání je tam tedy luxxus |
| zelenakapusta 4.6.26 18:35 | No, nemusíš ji dát pryč zcela, ale jednoznačně se nesmí dotýkat vodní hladiny. Pro kamufláž okraje existuje třeba kamínková folie, ale je zbytečně drahá. Určitě nezkoušej ani kokosovou rohož, je to nasákavý materiál, vůbec by sis nepomohla. Nebo můžeš po celém obvodu naskládat kameny, aby se zakryl okraj, ale s lehkým přesahem do jezírka. |
| Danča84 4.6.26 17:18 | Ahoj, díky. Toho jsem se bála... Fakt tu textili musím dát pryč? Čistit jezírko nebudu, na ten blivajz se těším až ty stěny získají patinu. A i kdyby někdy za hodně dlouho k nutnému vyčištění došlo tak si jen kleknu na břeh, na dno v pohodě dosáhnu |
| zelenakapusta 4.6.26 16:54 | Ahoj, v té textilce i bude "zakopaný pes". Nejspíš ti cucá vodu z jezírka. Vím, že bílá barva není pro jezírko zrovna typická, ale na to se vykašli. Hlavně buď, prosím tě, opatrná, jestli ta někdy polezeš kvůli čištění. Už po krátké době se celá vana pokryje šíleně kluzkým slizem, takže pohyb tam bude opravdu nebezpečný! |
| Danča84 11.4.26 7:41 | Děkuji Jarko, Tobě také přeji - dodatečně - krásné svátky! |
| Jarka 31.3.26 11:38 | Hezké velikonoční svátky přeje Jarka. |
| Danča84 14.3.26 22:35 | Děkuji Kapustičko |
| zelenakapusta 14.3.26 11:25 | Ahoj, blahopřeju ke sněženkám U nás byly dlouhé roky před domem, ale od té doby, co obec dělala nové chodníky a předzahrádky totálně rozryla, prostě zmizely. Na podzim si je chci znovu sehnat. |
| Danča84 6.11.25 19:27 | Děkuji. Jezírko bohužel hotové není, stíhám sotva sekat trávu a krotit plevel,
ostříhala jsem odkvetlé kytky a tak, víc péče potřebují hlavně užitkové
záhony, tenhle cancourek je jen pro zábavu... Za dárečky moc děkuji! |
| Jarka 28.10.25 16:59 | Ahoj, přišla jsem se na podívat a posílám ti pár podzimních dárečků. |
| Jarka 7.10.25 15:15 | Už je jezírko hotové, Těšíme se na fotky a posíláme pozdrav. |
| cz1khc 16.8.25 8:38 | Držím palec,ať se dílo podaří. |
| Danča84 14.8.25 20:27 | Děkuji |
| cz1khc 14.8.25 11:38 | Pilná jak včelička.. (y) Ať se dílo daří |