Přihlaste se a využijte web naplno SKALKY.NET »

Vánoční kaktus

 

Atlas » Zygocactus truncatus 

Vánoční | © quendery |

» další fotky

Latinský název: Zygocactus truncatus
Český název: Vánoční kaktus
Rubrika: Sukulenty
Světelné nároky: Polostín
Růst: Pomalý
Náročnost: Střední
Dostupnost: Běžná
Zrnitost substrátu: Polopísčitý
Substrat: Běžný pro pokojové rostliny s přídavkem rašeliny (1:1-2).
Rozmnožování: většinou vegetativně
Pěstování: Má rád stálou teplotu do 20 stupňů. Uvádí se, že v létě je možnost dát ho na zahradu, mně se to však neosvědčilo. Rostlinu není vhodné přelévat, snese i občas zálivku až po vyschnutí kořenového balu. Hlavně tak od srpna, kdy zakládá na květy. Když se objeví poupata, dejte pozor, aby rostlina nebyla příliš zalitá, pak poupata opadají. Také je třeba, když má nasazené květy, rostlinu nepřemísťovat, ani jí neotáčet. Při dobrých podmínkách může kvést dlouho-mně kvete vždy od prosince až do května. Přesazuji tak jednou za tři roky. Hnojím tyčinkami vždy v létě, v době květu nikdy.
Charakteristika: Pěkná rostlina i pro malá okna, která svými květy udělá radost každému pěstiteli. Při dodržení světelných podmínek, tepla zálivky není její pěstování náročné. Pozor -kyselomilná rostlina, nezalévat tvrdou vodou!
Zajímavosti: Pozor při nákupu kvetoucích rostlin v supermarketech, většinou po přinesení domů brzy shodí květy. Není třeba si ale zoufat, při dobré péči se rostlina brzy zotaví, a když ne ten rok, tak příští jistě rozkvete. Chce to jen trpělivost a trochu si s ní povídat....... V supermarketech se spíše prodávají kříženci rodu Rhipsalis a Rhipalidopsis či Schlumbergera.
Barva květu: Od bílé, přes řůžovou, lososově červenou až po jemně purpurovou. Pravý vánoční kaktus kvete pouze 1 x do roka fialovočervenými zygomorfními květy v období vánoc.
Barva listů: Šedavě zelená, mladé lístky jsou nejprve načervenalé, později světle zelené. Pravé listy rostlina však nemá, jedná se o zploštělé článkované stonky.
Upravil:karwenquendery

Hledat fotografie Zygocactus truncatus
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
© SKALKY.NET - https://skalky.net/atlas/zygocactus_truncatus