Přihlaste se a využijte web naplno SKALKY.NET »

begonie hlíznatá

 

Atlas » Begonia tuberhybrida 

begonie | © quendery |

» další fotky

Latinský název: Begonia tuberhybrida
Český název: begonie hlíznatá
Rubrika: Balkónové rostliny
Světelné nároky: Stín až polostín
Růst: Střední
Náročnost: Střední
Forma: Trsovitá
Typ: Bylina
Rozšíření: Jižní Amerika
Dostupnost: Běžná
Zrnitost substrátu: Speciální
Rozmnožování: dělením •
Substrat: Běžný pro pokojové rostliny.
Rozmnožování: Většinou kupujeme hlízy nebo rostliny již předpěstované. Je však možné větší hlízy dělit tak, aby každá část měla očko - jako brambory. Řez zasypat prachem z dřevěného uhlí.
Pěstování: Na okně obráceném na východ nebo severovýchod, chraněném před průvanem a větrem. Můžeme ji umístit přes léto také na zahradu na polostinné místo. Pravidelně zaléváme, ale mírně. Začátkem září zálivku lehce omezíme, aby hlíza vyzrála. Před příchodem mrazů stvoly odřízneme asi 3 cm nad hlízou, vyjmeme ze země, necháme zeminu i zbytek stvolů zaschnout a uložíme do rašeliny na suché tmavé místo. Dobře se mi osvědčilo místo rašeliny zabalit jednotlivé hlízy do novinového papíru. V únoru hlízy očistíme, buď je dáme na misku s pískem nebo přímo do kvetináčků tak, aby byly tři čtvrtiny hlízy v zemi a mírně zaléváme, až zakoření. Potom přesadíme to truhlíků a natrvalo ven je dáváme až okolo 20. května. Pokud je pěkné počasí a noční teploty jsou stabilně okolo 10 stupňů, můžeme rostliny otužovat již od začátku května, s tím, že při zhoršení počasí je znovu uklidíme do místnosti. Květiny totiž tak rychle " netáhnou" do výšky, jsou silnější a lépe kvetou.
Charakteristika: Typická balkónová rostlina pro polostinná místa, která nemá velké nároky na pěstování a udělá radost i začátečníkovi při dodržení světelných podmínek a správné zálivce.
Barva květu: Od bílé, přes žlutou, oranžovou, růžovou až po temně červenou. V poslední době jsou vyšlechtěny begonie vícebarevné s různým tvarem květů.
Barva listů: Světle až tmavě zelená, někdy s načervenalým mramorováním okolo žilek.
Upravil:quendery

Hledat fotografie Begonia tuberhybrida
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
© SKALKY.NET - https://skalky.net/atlas/begonia_tuberhybrida