Přihlaste se a využijte web naplno SKALKY.NET »

Cesmína vroubkovaná

 

Atlas » Ilex crenata 

Latinský název: Ilex crenata
Český název: Cesmína vroubkovaná
Čeleď: cesmínovité (Aquifoliaceae)
Rubrika: Dřeviny
Výška rostliny: 1 - 7 cm
Světelné nároky: Polostín až plné světlo
Růst: Střední
Náročnost: Střední
Typ: Keř
Rozšíření: Asie
Dostupnost: Běžná
Zrnitost substrátu: Hlinitý
Rozmnožování: řízkováním •
Substrat: Základní půdní změs
Rozmnožování: Na jaře nebo v létě odřezky měkkého dřeva, které musí být odebrány ze samičích rostlin, aby z nich vyrostly takové výstavní kusy, na kterých budou růst plody.
Pěstování: Dá se pěstovat i jako okrasný keř v zahradě, ale častěji se pěstuje jako jako bonsaj. Zalévat třeba jen co vyschne půda kolem rostliny. V létě třeba rosit i listy, nikoliv však na ostrém slunci. Hnojíme během vegetačního období každe 2 týdny. Je třeba časté prostříhávání nových výhonků aby náhodou nepřerostl do až moc velké výšky.
Botanický popis: Cesmína vroubkovaná je stálezelený hustě až k zemi větvený keř dorůstající výšky 1,5 až 3 metry, řidčeji i strom až 7 metrů vysoký. Letorosty jsou hranaté, tmavohnědé a šedavě chlupaté. Kůra je černošedá. Listy jsou střídavé, nahloučené na koncích letorostů, tmavě zelené, jen 1 až 4 cm dlouhé, lysé, na líci lesklé. Čepel listů je eliptická až obkopinatá, na okraji vroubkovaně pilovitá. Na rubu listů jsou drobné prosvítavé žlázky. Květy jsou bělavé, 4četné, na samičích rostlinách jednotlivé, na samčích ve svazečcích. Kvete v květnu až červnu. Plody jsou černé, asi 6 mm velké kulovité peckovice.
Barva květu: Různá

Barva listů: Tmavě zelená
Upravil:horec

Hledat fotografie Ilex crenata
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
© SKALKY.NET - https://skalky.net/atlas/ilex_crenata