Přihlaste se a využijte web naplno SKALKY.NET »

Kosatec

 

NápovědaFórum » Určení rostliny  

+ přidat příspěvek
Kosatec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.06.2013 15:24 Žena siamka [4] - Dřeviny – kosatec
ahoj kočko,jo,je to panašovaný kosatec,my ho máme na zahradě už léta ano pěkně oživí zahrádku ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2013 10:49 Žena karwen [6] - Venkovní rostliny – Kosatec panašovaný
Děkuji vám oběma, je to kousek od obojího, nakonec jsem ho nějak vyhledala díky "variegata" a "panašovaný" smich Je to tedy: iris pallida variegata - kosatec panašovaný - a píšou o něm že se používá jako vodní rostlina, ale že dobře roste i na záhonu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.05.2013 19:42 Muž xenotoca [13] - Venkovní rostlinyRe: karwen
Spíš bych to typoval na panašovanou formu kosatce německého Iris germanica. Dle listů se to přesně určit nedá, chce to fotografii v době květu. Kosatec žlutý Iris pseudacorus potřebuje vlhkou bahnitou půdu,v přírodě roste převážně v mělké vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.05.2013 19:13 Žena Ladys [9] - Venkovní rostliny
Iris pseudacorus Variegata ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 16:44 Žena karwen [6] - Venkovní rostliny – Kosatec
Fotka k příspěvku Ahoj, to jsem zase já :) Na záhonku mám jeden kosatec (ale mám možnost jich mít mnohem víc), který jsem podle toho jak vypadá, nenašla nikde na internetu. Zajímá mě druh (odrůda), bohužel nemám vyfocené květy, ale jde mi hlavně o ty listy, že nejsou tmavě zelené jako většina kosatců, ale zbarvené napůl žluto-zeleně. Znáte ten kosatec někdo? :-) Nebo mám snad neexistující druh? :-D
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Určení rostliny • Zobrazeno 40x

© SKALKY.NET - https://skalky.net/forum/126-kosatec