Přihlaste se a využijte web naplno SKALKY.NET »

Muškáty, surfinie, fuchsie - výsev, množení, pěstování

 

NápovědaFórum » Balkónové rostliny  

+ přidat příspěvek
Muškáty, surfinie, fuchsie - výsev, množení, pěstování
Petúnie ze semínek: www.ireceptar.cz/…/
Petúnie - pěstování: www.ireceptar.cz/…
Petúnie, Surfinie, Million Bells - třídění: www.ireceptar.cz/…
Fuchsie: www.ireceptar.cz/…
Pelargonie: www.ireceptar.cz/…
Pelargonie - pěstování: www.ireceptar.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 14:01 Blanka Re: miko11
letos poprvé jsem vysela z podzimního sběru a zatím si myslím,že to vypadá dobře . :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 13:59 Blanka Re: Blanka
ale potřebuji poradit kdy je pikýrovat !!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 13:45 Blanka Re: miko11
vysela jsem z posbíraných na podzim a spousta jich je venku,snad budou tak pokračovat i nadále!! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.03.2013 17:51 Žena orchidej261 [4] - Balkónové rostlinyRe: orchidej261
škoda že nemužu mít přes zimu mám v doma dost teplo a to vubec netopím jde to ze stupaček a tak mi to oschne :( tak se těším na jaro až je budu mít na balkonbě a budu mít z nich radost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.03.2013 17:25 Žena orchidej261 [4] - Balkónové rostlinyRe: Haní
teda máš je opravdu krásné to bude uroda :-) už se těším až bude teplo a nejaké si pořídím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.03.2013 19:33 Žena Haní [15] - Skalničky – RE: niky
Fotka k příspěvku Ahoj,tak jak ti narostly muškáty a milionbelsky?Já jsem spokojená s muškátama,to jsem opravdu nečekala,že takhle pěkně narostou.Netýkavky a verbeny mám také hezké.Horší už je to s petunkami-tak pěkně vyklíčily a pak začaly uvadat.Zbylo mi jich asi dvacet,ale žádná sláva to není.No ještě uvidím,třeba se zmátoří.Takže příští rok si petunky radši koupím.Přikládám foto muškátů a netýkavek.Napiš,jak jsi na tom ty.Ta zima už je strašná co? :-( Zatím ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 20:06 Muž miko11 [6] - Balkónové rostliny – balkonovky
taky asi budu vysévat nikdy se mi surfinie nepodařilo vypěstovat zkusím a uvidím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 12:08 niky Re: Haní
ahoj Tak ti teda řeknu,že budeš mít doma asi velké zahradnictví :-D :-D tolik petunek to bude kráááása! Tak at ti pěkně rostou ti tvý pidižvíci ;-) Pak dej vědět jak se daří verbenám,kdyžtak bych je taky zkusila příští rok vysít. Jojo jak říkáš sazeničky jsou moooc drahé tak si to pěkně vypipláme od semínek všechno sami a udělá nám to kolik radosti a moc parády a budeme rády,že máme svoje výpěstky. A dalo by se říct,že skoro zadarmo,že? ano Tak páá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 20:39 Žena Haní [15] - Skalničky – RE: niky
ahoj ,tak to je dobře,že Ti alespoň něco vyklíčilo-to je úspěch potlesk Já jsem vysela asi 3 sáčky petunek a asi tak třičtvrtě mi jich vylezlo,ale jsou to ještě pidižvíci.Dneska jsem vysela verbeny a netýkavky-zkouším co se dá,protože sazeničky jsou čím dál tím dražší.Pikýrovat budu až tak za 14 dní,podle toho jak porostou. Zatím ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 13:14 niky Re: Haní
Ahojky tak asi 10 milionbelsek mi ze semínek vyrostlo už mají 1 cm. Snad se jim bude dařit ted budu čekat až ještě povyrostou a přepikýruji je ale nevím teda jak dlouho čekat aby byly velké. Tak zatím papá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 15:10 Žena Jarka [77] - Venkovní rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 21:07 niky Re: Haní
ahoj ahojky,některé semínka vyklíčily už za 3 dny a jiné se klubou postupně koupila jsem si púvodně celkem 16 semínek,zatím vylezlo 13,tak pořád nahlížím jestli porostou i ty 3 další a ještě jsem si koupila od jiné firmy a tam bylo semínek deset ty jsem zasadila ted v pondělí,tak jsem zvědavá.koukám na ty milionbelsky zatím nic neleze,ale to možná trvá dýl a také možná ani nic nevyleze,no ale budu čekat třeba překvapí.petunie se mi nedařily mám jen obyčejné truhlíky a myslím že jsem je nezalévala tak často jak bych měla a taky to obírání květů stydim jsem flákala.chtěla jsem zkusit milionsky když se samy čistí, třeba by mi víc šly. tak zatím pa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 19:19 Žena Haní [15] - Skalničky – RE: niky
ahojky,semínka muškátů i petunií jsem si koupila,milion bells jsem také sháněla, ale jak píšeš .nikde nejsou.S těmi kelímky taky dobrý nápad,ale asi to trvá déle,než vyklíčí ne?Hlavně ať nám vyrostou pěkné rostlinky.A pak napiš.jak jsi dopadla s těmi milionbelskami. :-) zatím ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 21:01 niky Re: Haní
potlesk moc gratuluji,já také poprvé vysela semínka muškátů,které jsem si koupila. Semínka jsem dala do zahradnického substrátu v kelímcích od jogurtu snad se jim bude dařit. Už jsou i vylezené velké asi tak jak na tvé fotce.Množit řízky se mi nedařilo. Tak mám dotaz, sela jsi vlastní semínka nebo koupená? Kdyby byly muškátky pěkné i z vlastních odebraných semínek,tak bych ráda ušetřila ano Také jsem zkusila vysét milion bells ale to jsem dostala od tchýně semínka co posbírala v obchodě jsem nesehnala. Tak budu také čekat jestli něco vyklíčí. Tak přeji ať se našim rostlinkám daří palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2013 19:57 Žena Haní [15] - Skalničky – výsev muškátů a petunií
Fotka k příspěvku Tak jsem letos zkusila vysít muškáty.Semínka jsem dala na vlhký filtrační papír a přikryla mikroténovým sáčkem.Po týdnu semínka vyklíčila,tak jsem je přesadila do rašelinových tablet / jiffy/.Mám je na parapetu v plastovém skleníčku.Zatím vypadají dobře,tak uvidím jak porostou.Dnes jsem vysela petunky,ale ty jsem dala do vypařené hlíny a také pod mikroténový sáček.Ateď budu čekat jestli něco vyklíčí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 12:18 Muž miko11 [6] - Balkónové rostliny – surfinie
kdo začal už vysévat či bude vysévat surfinky , nebo si radši koupí sazenice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 18:09 Žena Jarka [77] - Venkovní rostlinyRe: miko11
Vysévat surfinie je příliš pracné, musí se dodržet sterilní substrát a mořená semena. Zajistit co nejvíce světla. Po vyklíčení semen je vhodné co nejdříve větrat výsev. Lepší je na jaře koupit sazeničky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 12:26 Muž miko11 [6] - Balkónové rostliny
nepěstuje někdo surfinie , tak že si je vysévá doma sám ze semen a nechytnou mu jak vylezou padlí, nebo jak tomu předejít. Máte někdo na to nějakou radu.
Reklama

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Balkónové rostliny • Zobrazeno 100x

© SKALKY.NET - https://skalky.net/forum/114-muskaty-surfinie-fuxie